Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia

Jesteśmy by pomagać

Oddział Toruń

Wizyta pracowników naukowych

Pagekit

Wizyta studyjna pracowników naukowych z Bydgoszczy oraz gości ze Szwajcarii

W dniu 28 października 2016 roku gościliśmy w WOTUiW grupę studentek i pracowników naukowych ze Szwajcarii oraz pracowników naukowych z Katedry Pedagogiki Opiekuńczej i Profilaktyki Społecznej z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (Bydgoszcz).

W wizycie studyjnej uczestniczyła grupa 5 osób z Haute Ecole de Travail Sociale w Sierre (Szwajcaria) oraz prof. M. Deptuła wraz z trzema doktorami z Bydgoszczy. Celem wizyty w naszym ośrodku była prezentacja programów terapeutycznych realizowanych w naszych wszystkich oddziałach. Zaprezentowano podejścia terapeutyczne w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków oraz osób z problemem uzależnień behawioralnych. Ważnym punktem pobytu była wizyta w Poradni Terapii Uzależnień oraz na Oddziale Odwykowym Całodobowym. Zarówno goście z Polski jak i ze Szwajcarii byli pod wrażeniem różnorodności oferty terapeutycznej w WOTUiW, kompetencji pracowników oraz wykorzystania wyników badań naukowych w praktyce terapeutycznej. Podkreślali nowatorskie metody leczenia realizowane w naszych oddziałach.

Drukuj

Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień
  • Nasz adres

   ul. Szosa Bydgoska 1
   87-100 Toruń
   woj. kujawsko-pomorskie
  • Dane kontaktowe

   tel. 56 622 89 08
   fax 56 622 28 50
   Pn – Pt: 8.00 – 15.00
   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
All for Joomla All for Webmasters