Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia

Jesteśmy by pomagać

Oddział Toruń

Konferencja - Więcej niż cud

UIkit

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na X Ogólnopolską Konferencję poświęconą Podejściu Skoncentrowanemu na Rozwiązaniach pt. "Więcej niż cud - Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach w praktyce", która odbędzie się
17-18 czerwca 2016 roku w Toruniu.

Tematyka tegorocznej konferencji nawiązuje do tytuły jednej z kluczowych publikacji dotyczących istoty Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (S. de Shazer, Y. Dolan, More than miracles. The State of the Art of Solution-Focused Brief Therapy, New York 2007). Koncentrować się będzie na rozumieniu kluczowych elementów tego modelu terapii oraz ich praktycznych implikacjach dla praktyki pomocowej. Planowana konferencja będzie miała charakter jubileuszowy (10 edycja, wliczając międzynarodową konferencję EBTA z 2012 roku). Przewidujemy zatem dodatkowe atrakcje.

Tradycyjne planujemy dwudniowe spotkanie, które umożliwi uczestnikom skorzystanie nie tylko z przewidzianej oferty merytorycznej, ale także integrację różnych środowisk członków i sympatyków PSTTSR.

Dla tych którzy po raz pierwszy mają okazję spotkać się z nurtem podejścia i terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (ang. Brief Solution Focused Therapy) przypominamy, że początki tej metody sięgają lat 70-tych, kiedy to w roku 1978 zostało założone BRIEF FAMILY THERAPY CENTRER w Milwaukee (USA). Korzenie tego sposobu myślenia wywodzą się z praktyki Miltona Ericksona oraz niektórych metod rozwijanych w Mental Research Institute w Palo Alto. Jednak jej obecny kształt, nadany głównie przez Steve'a de Shazera oraz Insoo Kim Berg, zawiera nowe i specyficzne dla tego sposobu prowadzenia terapii treści.

Ponad trzydzieści lat rozwoju TSR przyczyniło się do upowszechnienia tej metody w wielu miejscach na świecie, począwszy od Stanów Zjednoczonych i Kanady, poprzez Wielką Brytanię, kraje skandynawskie, Australię, Koreę, czy Polskę.

http://www.wotuiw.torun.pl/konferencja_torun_2016/Witamy.html

Drukuj

Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnień
  • Nasz adres

   ul. Szosa Bydgoska 1
   87-100 Toruń
   woj. kujawsko-pomorskie
  • Dane kontaktowe

   tel. 56 622 89 08
   fax 56 622 28 50
   Pn – Pt: 8.00 – 15.00
   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
All for Joomla All for Webmasters