• Home
  • Aktualności
  • Archiwum

Wizyta gości z Ukrainy wraz z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

4 lipca 2017 roku w WOTUiW gościliśmy dwóch terapeutów z Ukrainy wraz z pracownikami naukowymi z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy. Goście z Ukrainy prowadzą duży ośrodek leczenia uzależnień w Drohobyczu Wizyta studyjna w Poradni miała charakter szkoleniowy. Goście chcieli zapoznać się z Programem Ograniczania Picia realizowanym z Poradni w Toruniu.

Na zdjęciu, od prawej: dr W. Junik (UKW), M. Kozankevych (Ukraina), I. Kozankevych (Ukraina), prof. M. Deptuła (UKW) i dr J. Celebucka (WOTUiW)

Drukuj

Obozy terapeutyczne dla pacjentów leczących się z oddziałach WOTUiW

W dniach 26-30.06.2017r. odbył się obóz terapeutyczny dla pacjentów Poradni. Pacjenci wraz z terapeutą spędzili ten czas na jachtach w Iławie pływając po jeziorze Jeziorak. W sierpniu br. zostanie zorganizowany kolejny obóz żeglarski. Pacjenci już się nie mogą doczekać wyjazdu.

W lipcu na obóz wybrali się pacjenci Ośrodka Terapii Odwykowej Uzależnień. Na sierpień i wrzesień zaplanowano wyjazdy terapeutyczne dla pacjentów Krótkoterminowego Oddziału Leczenia Uzależnień oraz dla pacjentów Całodobowego Młodzieżowego Oddziału Leczenia Uzależnień.

 

 

 

Drukuj

Narada i szkolenie dla pracowników placówek lecznictwa odwykowego województwa kujawsko-pomorskiego

29 czerwca 2017 roku w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu odbyło się spotkanie  pracowników placówek lecznictwa odwykowego województwa kujawsko-pomorskiego. W trakcie narady Dyrektor dr Lech Grodzki omówił aktualną sytuację lecznictwa odwykowego w województwie, a Pani Elżbieta Rachowska zaprezentowała wykład pt. Indywidualizacja terapii uzależnień – metody oparte na dowodach naukowych. W trakcie spotkania Pani dr Jolanta Celebucka  poprowadziła krótkie szkolenie z zakresu Programu Ograniczania Picia.

Ożywiona dyskusja i liczne refleksje wskazały na duże zainteresowanie terapeutów omawianymi tematami.

 

Kolejna narada szkoleniowa odbędzie się 26 września. Zapraszamy!

 

 

 

 

Drukuj

Konkurs Toruń Ogrodem

9 września 2008 r w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu wręczono nagrody zwycięzcom konkursu "Toruń Ogrodem". W kategorii "Zieleń wokół obiektów użyteczności publicznej" triumfował Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu. Zwycięzcy prócz dyplomów otrzymali sprzęt ogrodniczy. Patronat nad imprezą sprawował prezydent miasta Michał Zalewski.

Czytaj dalej

Drukuj

All for Joomla All for Webmasters