131 Zjazd absolwentów

Rok 2016 rozpoczęliśmy od 131 zjazdu absolwentów. Jak zwykle nasi drodzy absolwenci licznie przybyli, aby spędzić wspólnie czas oraz podzielić się swoimi doświadczeniami z trzeźwego życia. Zostały wręczone dyplomy dla pierwszych absolwentów, którzy ukończyli program After Care w tym roku. Również w lutym, w oddziale, odbyły się 42 rekolekcje wielkopostne.

Dla wielu byłych i obecnych pacjentów oraz ich bliskich, był to wyjątkowy czas modlitwy i refleksji. Staraliśmy się nie zawieść również najmłodszych sympatyków naszego oddziału. Przy pomocy sponsorów został zorganizowany festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbył się 18 czerwca. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Gminy Miasta Toruń, Dyrektora WOTUiW, Gminy Zławieś Wielka, Gminy Miasta Chełmża, grupy AA „Wola” z Obrowa, licznych sponsorów indywidualnych. Szczególne podziękowania należą się również pacjentom, którzy w tym roku szczególnie włączyli się w organizację tego wyjątkowego dnia. Upominki, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w konkurencjach sportowych, przyozdobienia twarzy kolorowym tatuażem czy zrobienia niepowtarzalnej, kolorowej fryzury to tylko nieliczne z atrakcji, jakie czekały na dzieci. Festyn zakończył się tradycyjnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Zadowolenie dzieci było widoczne na ich uśmiechniętych, rozpromienionych buziach. Pomimo okresu wypoczynkowego, absolwenci nie zawiedli i licznie stawili się na kolejnym zjeździe w sierpniu. Spotkanie uświetnili swoją grą nasi zaprzyjaźnieni bardowie - Tadeusz i Marek. Wieczorem zaś, w czasie mityngu nocnego, świętowaliśmy aż pięć 10 - tych rocznic abstynencji naszych byłych pacjentów. W okresie jesiennym odbyły się kolejne rekolekcje prowadzone przez naszego nowego kapelana, ks. dr Adama Machowskiego, którego serdecznie witamy w naszym zespole! Rok 2016 zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem w czasie grudniowego spotkania absolwentów.

Pomimo braku śniegu, drogę do oddziału odnalazł Mikołaj, który wręczył prezenty naszym najmłodszym gościom. Z dobrym samopoczuciem, świeżą energią ropoczeliśmy kolejny rok, życząc naszym byłym, obecnym oraz przyszłym pacjentom wiary i energii do dokonywania zmian. 

Zjazdy absolwentów 2017
4 lutego
1 kwietnia (to nie prima aprilis ;) )
5 sierpnia - ten zjazd jest połączony z mityngiem nocnym, który ropoczyna się o godzinie 19:00
7 października
9 grudnia 
Czerniewicki Dzień Dziecka 2017
10 czerwca
Rekolekcje 2017
11 – 12 marca
14 – 15 października

Drukuj

All for Joomla All for Webmasters