O nas

Ośrodek Terapii Odwykowej Uzależnień funkcjonuje od lutego 1988 roku. Należy do jednych z pierwszych ośrodków w Polsce niosących pomoc osobom uzależnionym od narkotyków. Mieści się w kameralnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Jest ośrodkiem stażowym akredytowanym przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.
W 2015 roku zakończona została rozbudowa Ośrodka z funduszy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Celem rozbudowy była poprawa warunków bytowych pacjentów Ośrodka. Część pokoi jest pokojami z łazienkami. Ośrodek dysponuje salami terapeutycznymi, gabinetami do spotkań indywidualnych z pacjentami, salami rekreacyjnymi, pracownią komputerową, biblioteką, siłownią, pomieszczeniem do gry na instrumentach tzw. ”gralnią” dobrze wyposażoną kuchnią, jadalnią, gabinetem pielęgniarskim, pracownią stolarską, pralnią z suszarnią. Dom otoczony jest ogrodem w którym można spędzać wolny czas .

Ośrodek dysponuje 35 miejscami w pokojach 2-3 osobowych. Jest ośrodkiem koedukacyjnym dla osób od 22-50 r.ż.

Z pacjentami pracuje doświadczony, dobrze wykwalifikowany zespół terapeutyczny. Zespół nadal podnosi swoje kompetencje a swoją pracę poddaje systematycznej superwizji.

Pacjenci Ośrodka korzystają poza programem terapeutycznym z możliwości oglądania spektakli teatralnych w Teatrze im. W. Horzycy, bywania w muzeach i na wystawach Torunia, poznawania uroków miasta.

Po zakończonej terapii część pacjentów może skorzystać z hostelu prowadzonego przez Ogólnopolską Fundację na Rzecz Zapobiegania Narkomanii w Toruniu, z którą ściśle współpracuje kadra Ośrodka, oraz konsultacji terapeutycznych w celu monitorowania dalszego procesu zdrowienia.

Pacjenci korzystają z mitingów NA/AA poza ośrodkiem.

Drukuj

All for Joomla All for Webmasters